ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Mazury powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie






Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Sorkwity

Sorkwity - miejscowość położona jest w centralnej części województwa warmińsko - mazurskiego, na Pojezierzu Mrągowskim, na przesmyku między jeziorem Gielądzkim i Lampackim. Teren całej gminy uznany został za obszar o szczególnych walorach przyrodniczo-krajoznawczych.


Główne atrakcje turystyczne:

- Szlak rzeki Krutyni, jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Europie. Wiedzie on przez jeziora: Warpuńskie, Gielądzkie, Lampackie, Lampasz, Dłużec, Białe, Zyzdrój Wielki, Mokre i dalej rzeką Krutynią do J. Bełdany i Rucianego Nidy. Długość całej trasy wynosi ok. 110 km, której pokonanie zajmuje ok. 10 dni.
- Pałac von Mirbachów w Sorkwitach został wzniesiony w latach 1850-1856, w epoce wielkiej popularności neogotyku w architekturze niemieckiej. Od 1998 roku Pałac jest w rękach prywatnych.
- Kwatera Hitlera w Gierłożu -"Wilczy Szaniec"- to wojenna kwatera wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera.
- Wioska Żeglarska w Mikołajkach.
- Lasy, wśród których ukryte są malownicze jeziora, a z nich największe to: Gielądzkie o pow. 457 ha, Piłakno 259 ha, Lampackie 198 ha.
- W bogatej szacie roślinnej występują liczne pomniki przyrody oraz rzadko spotykane gatunki drzew i krzewów: cis, magnolia drzewiasta, miłorząb dwuklupowy, wawrzynek wilczełyko, chamedafne północna i inne.
- Świat fauny reprezentowany jest m.in. przez rzadko spotykane gatunki ssaków: bóbr, wydra, łoś, oraz ptaków: żuraw zwyczajny, orlik krzykliwy, rybołów.






NOCLEGI




Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 19 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,605 sek.