ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Mazury powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Gizewo

Gizewo - położone jest pomiędzy Mrągowem a Reszlem, w odległości 1,5 km od Jeziora Kiersztanowskiego (148,6 ha - powierzchnia; 32,5 m - max. głębokość).Atrakcje okolic

Mrągowo
- Piknik Country odbywający się w Mrągowie już od ponad 20 lat, na który przyjeżdżają, prócz artystów z całego świata, tysiące fanów i turystów z całej Europy.

- Festiwal Kultury Kresowej - organizowany od 1995 roku. Przedstawia tradycję Polaków zamieszkałych na byłych Kresach Rzeczypospolitej.

- Mazurska Noc Kabaretowa Kabareton Gwiazd, w której biorą najpopularniejsze polskie kabarety oraz najlepsi wykonawcy muzyki rozrywkowej.

- Ozdobne kamienice z przełomu XIX i XX w.

- Neogotycki kościół przy ulicy Królewickiej.

- Spacerowa ścieżka prowadząca nad jeziorem Czos.

- Muzeum, w którym znajduje się wystawa biograficzna poświęcona Ernestowi Wiechertowi (1887-1950), pisarzowi niemieckiemu, którego powieści rozgrywają się na Mazurach. Muzeum znajduje się przy pl. Kajki.

- Ferma jeleniowatych w Kosewie. Znajduje się tu również muzeum przyrodnicze ukazujące różnice między poszczególnymi gatunkami jeleniowatych.

Sorkwity
- Zespół pałacowo-parkowy z lat 1850-1856, spalony podczas I wojny światowej, a następnie odbudowany w latach 1922-1923 według pierwowzoru.

- Kościół wybudowany między 1593 - 1607, następnie kilkakrotnie przebudowywany. Wieża o gotyckim wyglądzie powstała w latach 1701-12. Przed kościołem możemy zobaczyć grobowiec pastora Krügera zmarłego w 1737 r.


Święta Lipka
- Sanktuarium z XVII w.. Pielgrzymki ściągały tu już od XV w. We wnętrzu świątyni możemy podziwiać wspaniałe rzeźby, freski, obrazy, m.in. Matki Boskiej w srebrnej koszulce, wyroby złotnicze. Jednak największą atrakcją sanktuarium są barokowe organy z ruchomymi figurkami z 1721 r. dzieła J. Mesengela z Królewca. Latem w piątki możemy posłuchać niepowtarzalnych koncertów organowych.


Reszel
- Zamek biskupi w stylu gotyckim wznoszony prze 100 lat, począwszy od połowy XIV w. Obecnie we wnętrzach mieści się galeria Zamek. Wchodząc na wieżę zobaczymy malowniczą panoramę miasteczka i okolicy.

- Ratusz z XIX w.

- Gotyckie mosty nad rzeką Sajną.

- Gotycki kościół parafialny z II połowy XIV w.

- Późnobarokowy kościół Krzyża Świętego.

- Klasztor Katarzynek (ul. Słowackiego).
 


 NOCLEGI
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 13 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.650 sek.