ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Mazury powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Dubeninki

Dubeninki
Wieś gminna w województwie warmińsko-mazurskim, 17 km na wschód od Gołdapi, na południowych obrzeżach Puszczy Rominckiej. Osadę założył około 1615 r. Krzysztof Gordecki, która od 1620 r. stała się parafią ewangelicką, mieszkali tu Litwini, Mazurzy i Niemcy.
Malownicza okolica zachęca do wędrówek pieszych lub rowerowych szlakami turystycznymi, lasy do zbierania runa leśnego, zaś liczne jeziora do uprawiania sportów wodnych i plażowania. Region wpisany jest w program "Zielone Płuca Europy". Dubeninki stanowią wspaniałą bazę wypadową w środkowy rejon Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i malowniczą pradolinę Błędzianki.

Główne atrakcje turystyczne:

Romnicka Puszcza - kompleks leśny zwany "polską tajgą".
Stańczyki - znajdują się tam dwa olbrzymie wiadukty na nieistniejącej już linii kolejowej, największe w Polsce tego typu obiekty (31,5 m wysokości i 150 m długości).
Suwalski Park Krajobrazowy - jeden z najpiękniejszych w Polsce obszarów chronionych. Swoją urodę okolica ta zawdzięcza niezwykłej rzeźbie terenu i bogactwu jezior.
Jezioro Hańcza - najgłębsze w Polsce (108,5 m).
Głazowisko w Bachanowie - ok. 10 tys. głazów narzutowych
Smolniki - tutejsze tereny stanowiły plener do adaptacji filmowej "Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy.
Zamkowa Góra - ze śladami średniowiecznego grodziska Jaćwingów.
Gołdap - sanatorium uzdrowiskowe.
Piękna Góra (22 km) - centrum sportowo-rekreacyjne (m.in. wyciągiem krzesełkowym oraz torem narciarskim i saneczkowym (czynnym również w lecie).
Puńsk (60 km).
Sejny (75 km). Ośrodek kulturotwórczy pogranicza - wystawy, spektakle teatralne, koncerty muzyki klasycznej i jazzowej. W miasteczku zachowana synagoga.


 

Atrakcje

GŁAZOWISKO, GOŁDAP, JEZIORO HAŃCZA, PIĘKNA GÓRA, ROMNICKA PUSZCZA, Sejny, SMOLNIKI, STAŃCZYKI, SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY, ZAMKOWA GÓRA,


NOCLEGI
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 24 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.615 sek.